Nákup z číny

Práce z domova

Nákupy z číny

Nákup z číny

Takový nákup v číně nabízí velké příležitosti. Čínské obchody nabízejí vše co vás jen napadne a to s dopravou zdarma. Snad nejvetším lákadlem je však elektronika. V tamních eshopech však můžete koupit i domací potřeby či různé gadgety od pár centů. Jak to teda funguje? Celkem jednoduše. Stačí mít elektronickou peněženku na PayPal a můžete normálně nakupovat jak jste zvykli na jiných shopech.

Doprava zdarma

Nákup z číny a doprava zdarma? Je tomu tak. Je to neuvěřitelné, ale doopravdy to funguje. Můžete objedna třeba za 0,67$ a zásilku vám zašlou i tak zdarma. Takže, pokud to chcete jen vyzkoušet, tak doporučuji si objednat třeba nějaký gadget, kterých tam kolem 1$ najdete dost.

CLO a DPH

Kdy se musí platit clo a DPH?
Od 1. 4. 2011 se dle zákona o DPH snížil bezdaňový limit na zásilky dovezené ze zemí mimo EU. Do 31. 3. 2011 nepodléhalo zboží do 150 EUR clu a DPH. Nyní je pro vyměření DPH hranice 22 EUR, u cla zůstává 150 EUR. (zdroj www.ceskaposta.cz) Více informací naleznete na stránkách České pošty. Aktuálně zde

Doba dodání

Když vytváříte objednávku, tak vždy berte v potaz časový posun. Délka dodaní se liší shop od shopu. Vetšinou se doba dodání pohybuje kolem 7 – 21dnů. Musíte taky počítat i s tím, že je třeba objednávat vždy s předčasem např. kvůli svtátkům, jako jsou vánoce. Nezapomínejte na čínské svátky. V těchto obdobých se tak dodání může opozdit i o nějaký měsíc. Dalším faktorem na rychlost má samozřejmně proclení. Někdy může zásilka zůstat na poště několik dnů, nebo se dokonce ztratí. Některé eshopy vám i pošlou fotku zasilky. Za příplatek můžete získat i možnost sledování balíku. Většinou nabízejí i odstranění popisek za 0,01$.

I zde hrozí nebezpečí, že narazíte na podvodníky. Proto vždy nakupujte jen u ověřených  obchodníků. Pokusím se vám zde ukázat nějaké info, kde jsem nakupoval a za jak dlouho co přišlo.

 Moje nákupy:

1. Deelextreme.com
2. Buyingcoins.com
3. Everbuing.com

Od 1. 4. 2011 se dle zákona o DPH snížil bezdaňový limit na zásilky dovezené ze zemí mimo EU. Do 31. 3. 2011 nepodléhalo zboží do 150 EUR clu a DPH. Nyní je pro vyměření DPH hranice 22 EUR, u cla zůstává 150 EUR.
Změna bezdaňového limitu a zavedení služby celního deklarantství České pošty spolu nesouvisejí, společná účinnost od 1. 4. 2011 je náhodná.

ahaahahah